Aktuálně
8.3.2016 | Divize “ELEKTRO”

Dnem 1.3.2016 se partnerem naší společnosti stala internetová společnost INTERNET …

30.1.2015 | Divize “ELEKTRO”

„Interaktivní ekologické centrum Dolní Lomná – I. a II. etapa“ …

30.1.2015 | Divize “ELEKTRO”

„Rekonstrukce bývalého objektu JZD  v obci Mankovice“ V měsíci leden …

Všechny aktuality

Kamerové systémy

Kamerové systémy /CCTV/

Uzavřené kamerové systémy patří v dnešní době mezi nejúčinnější a nejvíce používané prostředky ochrany majetku v průmyslové a komerční činnosti. Z jednoho stanoviště lze prostřednictvím kamerových systémů střežit rozsáhlé komplexy budov, monitorovat a zaznamenávat pohyb osob ve střeženém prostoru a dodatečně identifikovat pachatele trestné činnosti.

Hlavní funkce kamerových systémů

„Slouží k identifikaci narušení objektu“

Prevence kriminality
Identifikace osob a majetku
Dohled nad technologickými postupy a dodržování bezpečnosti práce

Typy dodávaných kamerových systémů

Analogové kamerové systémy
IP kamerové systémy
Hybridní kamerové systémy

Analogové kamerové systémy

Základem analogových kamerových systémů jsou analogové kamery. Analogové kamery se vyznačují velice dobrým poměrem výkon (kvalita obrazu)/cena. Výhodou analogových kamer je veliký výběr různých typů kamer.
Obrazy z kamer se svedou pomocí koaxiálních kabelů, datových kabelů, optických kabelů, mikrovlnných spojů ke zpracování do digitálního záznamového zařízení. Obraz je primárně ukládán na pevný disk a dále je vysílán například pomocí web serveru do sítě LAN/WAN. Tento analogový signál je samozřejmě z důvodu omezené úložné kapacity rekordéru a přenosovým možnostem sítě LAN/WAN komprimován.

IP kamerové systémy

Tyto systémy jsou založeny na digitalizaci videosignálu. Pro snímání se používají síťové (IP) kamery. Tyto kamery vycházejí z analogových kamer, oproti nim jsou však vybaveny mechanismy pro přenos a zpracování videosignálu v digitální podobě. Každá síťová kamera má určitou IP adresu, s jejíž pomocí lze zařízení jednoznačně identifikovat na síti. Videosignál je přijímán počítačovými stanicemi, na níchž je pomocí specifického programového vybavení zobrazován nebo zaznamenáván. Síťové kamery lze bez jakýchkoli převodníků přímo připojit do ethernetové sítě a pomocí webového prohlížeče k ní přistupovat odkudkoli. Velmi kvalitní IP kamery pak mají i megapixelové rozlišení a kvalita je tak daleko lepší, než u analogových kamer. Lze tak jednou kvalitní IP kamerou nahradit několik analogových. Nevýhoda oproti analogovým kamerám je, že se nevyrábí tolik variant kamer, jako u analogových typů.

Výhody IP řešení

podrobnější obrazová informace s množstvím detailů
přenos zvuku
snadnější kabelové rozvody
možnost napájení přímo po datovém kabelu PoE
možnost lokálního záznamu přímo v kameře

Typy IP kamer

vnitřní
venkovní s infrapřísvitem
otočné-PTZ
megapixelové

Hybridní kamerové systémy

Jsou pomyslným prostředníkem mezi analogovými a digitálními systémy a kombinují mechanismy z obou skupin. Významný prvek hybridních systémů je tzv. videoserver, což je zařízení, které zpracovává analogový videosignál z kamery a převádí jej na digitální informaci. Videoserver tedy zajišťuje integraci analogových kamer do digitálních systémů.

Pro instalaci kamerových systémů nejčastěji  využíváme komponenty firem  Samsung, Sony, ACTI, NUUO, JVC, Pelco, Bosch,  iGuard, AXEMAX, AXIS, Eneo,  aj.

Rychlý kontakt
 • Rychlý kontakt

  ADMINISTRATIVNÍ ADRESA:

  T-BAU Bohemia Invest s.r.o.
  ul. Cílová 843/11
  735 42 Těrlicko,
  Česká republika

   Gsm:
   +420 608 250 975

   +420 776 020 039

   E-mail:
   info@t-bau.cz

TOPlist