Aktuálně
8.3.2016 | Divize “ELEKTRO”

Dnem 1.3.2016 se partnerem naší společnosti stala internetová společnost INTERNET …

30.1.2015 | Divize “ELEKTRO”

„Interaktivní ekologické centrum Dolní Lomná – I. a II. etapa“ …

30.1.2015 | Divize “ELEKTRO”

„Rekonstrukce bývalého objektu JZD  v obci Mankovice“ V měsíci leden …

Všechny aktuality

Datové a telekomunikační systémy

STRUKTUROVANÉ KABELÁŽNÍ SYSTÉMY/SKS/

Datové sítě představují v současné době nejrozšířenější komunikační prostředí pro přenos dat, hlasu, případně obrazu. Řešení se opírá o produkty předních světových výrobců a využívá progresivních technologií.

            

Nabídka naší společnosti T-BAU Bohemia Invest s.r.o. představuje komplexní zajištění datových sítí od návrhu po realizaci. Základem je návrh řešení topologie s jistou vizí do budoucna, výběr vhodného systému, výběr aktivních prvků, rozvaděčů, respektování požadavku zákazníka na přizpůsobení k řešení interiérů apod. Datové sítě realizujeme prostřednictvím metalických a optických rozvodů strukturované kabeláže, bezdrátových mikrovlnných i laserových spojů.

V oblasti strukturovaných kabelážních systémů realizujeme naše projekty v převážné většině na bázi systémů:

Panduit, Belden RiT Technologies, IBM Advanced Connectivity Systém

Tyto námi používané kabelážní systémy poskytují kompletní protokolově nezávislá řešení a jsou velmi snadno instalovatelné a udržovatelné. Uvedené kabelážní systémy vychází z platných mezinárodních norem a standardů pro budování strukturovaných kabelážních systémů. Poskytují velký rozsah přenosových medií od UTP přes FTP, S-FTP až po optické vlákno. Parametry a charakteristiky kabelážních systémů jsou lepší, než je požadováno současnými platnými normami a předpisy, vyhovují i návrhům nových norem. Tímto je pro kabelážní systémy garantována použitelnost i pro budoucí nové technologie přenosu. Díky autorizaci a certifikaci od výrobce kabelážního systému je možné poskytnout na dodané systémy nadstandardní záruční doby.

Konkrétní typ přenosového media je navržen s ohledem na požadavky zákazníka, závisí však zejména na specifických podmínkách v místě instalace kabelážního systému a na požadovaných parametrech přenosu. Všechny tyto faktory jsou pak zpracovány v úvodním projektu. Nedílnou součástí realizace kabelážního systému je vystavení měřících a certifikačních protokolů dle normy ISO 9001.

                             

Uvedené kabelážní systémy kromě přenosu dat v počítačových sítích umožňují dále kompletně řešit i telefonní rozvody, rozvody systému elektronického zabezpečení a interní komunikační systémy (domovní telefony a videotelefony).

UTP, STP, S-FTP

Strukturované kabelážní systémy projektujeme a instalujeme na základě mezinárodních norem ANSI/TIA/EIA 568A, ISO/IEC 11801. V současné době je nejvíce používanou technologií strukturovaná kabeláž kategorie 5e, která umožňuje provoz sítě Ethernet 10Mbit/s, 100Mbit/s případě 1Gbit/s. Volitelně jsme schopni nainstalovat a hlavně proměřit kabeláže kategorií 6 a 7. Tento typ kabeláže je potom připravena pro další generace předeším přenosových rychlostí. Dle požadavků zákazníka může být strukturovaná kabeláž provedena jako nestíněná či stíněná.

OPTICKÉ TRASY

Optické trasy jsou v mnoha případech jediným kvalitním řešením komunikační linky. Mnohé nevýhody metalických tras nejsou pro optické (tedy galvanicky oddělené) řešení problémem. Skleněné vlákno nepřenáší rozdíl potenciálů napájecích soustav. Elektromagnetické rušení či indukce při bouřkách též nejsou rizikem. Dalším významným přínosem jsou vysoké přenosové rychlosti (běžně 1Gbps) a dosahované vzdálenosti (až 100km). Optické řešení přenosových tras se z hlediska nákladů na pořízení stává stále dostupnějším. Optická linka má navíc teoreticky neomezenou šířku přenosového pásma a je tedy připravena i na budoucí, rychlejší přenosové technologie (např. 10 GbE), což výrazně přispívá k ochraně investic do budoucnosti. Společnost T-BAU Bohemia Invest s.r.o. úzce spolupracuje v rámci budování optických tras se společností OPTOMONT, a.s. V součinnosti s tímto partnerem poskytujeme komplexní řešení v rámci tvorby optických sítí s využitím SDH a DWDM technologií pro metropolitní i přístupové sítě, optické datové propoje, elektrické i optické multiplexery pro optimální využití optického vlákna pro různé varianty požadovaného použití.

                       

Rychlý kontakt
 • Rychlý kontakt

  ADMINISTRATIVNÍ ADRESA:

  T-BAU Bohemia Invest s.r.o.
  ul. Cílová 843/11
  735 42 Těrlicko,
  Česká republika

   Gsm:
   +420 608 250 975

   +420 776 020 039

   E-mail:
   info@t-bau.cz

TOPlist