Aktuálně
8.3.2016 | Divize “ELEKTRO”

Dnem 1.3.2016 se partnerem naší společnosti stala internetová společnost INTERNET …

30.1.2015 | Divize “ELEKTRO”

„Interaktivní ekologické centrum Dolní Lomná – I. a II. etapa“ …

30.1.2015 | Divize “ELEKTRO”

„Rekonstrukce bývalého objektu JZD  v obci Mankovice“ V měsíci leden …

Všechny aktuality

Anténní a satelitní technika

ANTÉNNÍ A SATELITNÍ TECHNIKA /STA+SAT

Nabízíme výstavbu televizních a satelitních antén, televizních kabelových rozvodů pro domácnosti, společenství vlastníků i firmy a organizace. Na místě provedeme měření kvality signálu, navrhneme nejvhodnější řešení, poradíme s nabídkou televizních a satelitních programů dle Vašich požadavků.

                     

TELEVIZNÍ ANTÉNY PRO DIGITÁLNÍ PŘÍJEM

Provádíme výstavbu či úpravu společných televizních antén pro kvalitní digitální příjem.

Zdarma – měření kvality signálu a poradenství pro společné televizní antény:

 • Na místě provedeme měření kvality signálu
 • Navrhneme nejvhodnější řešení televizních antén
 • Poradíme s nabídkou televizních programů dle Vašich požadavků a to vše zdarma.  

Samozřejmostí je dvouletá záruka a zázemí dispečinku, který je schopen řešit Vaše požadavky prakticky v jakoukoliv dobu.   DVB-T neboli pozemní digitální vysílání je nová technologie přenosu televizního signálu, která postupně nahradí současné analogové vysílání. Výhodou digitálního vysílání je dobrý příjem signálu i v husté městské zástavbě a v členitých regionech, možnost příjmu nových televizních stanic, kvalitnější obraz a v budoucnu i interaktivní služby. Za příjem DVB-T se neplatí žádné měsíční poplatky. Pro příjem digitálního signálu zákazník potřebuje pouze televizní přijímač s digitálním tunerem nebo set-top-box, který jsme schopni v případě požadavku zákazníka dodat.

České programy:

V současné době jsou k dispozici 4 vysílací sítě tzv. Multiplexy, na kterých vysílají tyto programy  (frekvence pro moravskoslezský region „OSTRAVA“):

Multiplex 1 – 54K (veřejnoprávní multiplex) – ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT Déčko/ČT Art

Multiplex 2 – 37K Nova, Nova Cinema, Prima Family, Prima Cool, TV Barrandov

Multiplex 3 – 48K Óčko, Óčko Gold, Nova Cinema, Prima Love, Šlágr TV, Kino Barrandov,Barrandov plus, Seznam.cz, Prima KRIMI

Multiplex 4 – 50K Šlágr TV, TV 8, TV Noe, Regionálnítelevize.cz, Sport 5, Óčko Expres, Východočeská televize, TV ZAK, Jéčko TV, Barrandov FAMILY, Tuty, TV Brno 1 , 

Regionální síť 7 – 38K ČT1 HD, ČT2 HD, ČT  Sport HD, Retro Music Television, a test TV kanál. 

HD kanály se vysílají ve formátu MPEG-4/HD (H.264) a pro příjem je zapotřebí modernější televizor s podporou MPEG-4, eventuálně set top box s podporou stejného formátu.

Slovenské programy:

Taktéž v příhraniční lokalitě je možno naladit v DVB-T síti.

Multiplex 1 – 35K – TV DAJTO, TV WAU, TV Senzi,, Slovak Sport TV, 

Multiplex 2 – 52K – Markiza, TV JoJ, JoJ Plus, TV Doma, ,TA3, 

Multiplex 3 – 32K – Jednotka, Dvojka, Jednotka HD

Polské programy:

Taktéž v příhraniční lokalitě je možno naladit v DVB-T síti.

Multiplex 1 – 55K – TVP 1HD, TVP 2, TVP Info, TVP Katowice, Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka

Multiplex 2 – 38KPolsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, ,TVN, TVN Siedem, TV Puls, TV Puls2, 

Multiplex 3 – 41KTVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia

Všechny stanice jsou šířeny v MPEG-4/AVC (H.264) formátu a pro příjem je nutný modernější televizor s podporou DVB-T/MPEG-4 nebo set top box, který tento formát podporuje.

                  

CHYTRÁ SPOLEČNÁ TV ANTÉNA (STA)

Smyslem tohoto řešení je provést rekonstrukci STA tak, aby poskytla všem domácnostem bytového domu přístup k televiznímu signálu z obou zdrojů digitální televize zároveň, tedy z DVB-T (pozemní digitální vysílání) i DVB-S (satelitní vysílání).

Další rozhodnutí už je na každé domácnosti či podniku – zda si pořídí jen levnější set-top-box pro příjem omezenější DVB-T nebo jen satelitní přijímač pro příjem hodnotnější DVB-S a nebo využijí oba způsoby zároveň, což bývá nejčastější řešení.

Jako majitelé či správci domu tím poskytnete optimální příjem digitální televize všem domácnostem dle jejich volby a zároveň vám zmizí satelitní antény z fasády vašeho domu.

Toto řešení se jeví jako velmi výhodné zejména v případech problematického příjmu DVB-T, což je situace velmi častá.

TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Technické řešení spočívá v použití kaskádového rozvodu s multipřepínači a jednou centrální parabolickou anténou umístěnou na střeše domu.

Řešení vyžaduje rekonstrukci vnitřních rozvodů s hvězdicovitým uspořádáním rozvodu. V STA je šířen kompletní satelitní signál z družice ASTRA. Každý účastník rozvodu STA má možnost použití vlastního satelitního přijímače s dekódovací kartou Skylink a tím si určit zcela individuálně vlastní programovou nabídku.

Tato varianta je estetickým řešením s ohledem na individuální potřeby jednotlivých uživatelů STA.

OČEKÁVANÉ NÁKLADY

Výsledná cena za přestavbu STA pro rozvod DVB-T nebo  DVB-S závisí zejména na těchto faktorech:

* Rok uvedení STA do provozu (kolaudace domu), stáří technologie hlavní stanice

* Péče o zařízení po dobu užívání, revize a rekonstrukce provedené v minulých letech

* Každý systém STA je do jisté míry jedinečný

* Místní příjmové podmínky pro digitální signál

* Bez znalostí budoucího uspořádání nelze nalézt seriózní odhad nákladů

* Zvolená alternativa řešení STA

MOŽNOST ROZŠÍŘENÍ STA O SIGNÁL DVB-T

Pro příjem digitálního vysílání DVB-T na více televizních přijímačích, např. v bytových domech nebo komplexech, je nejvhodnější použít společné televizní antény (STA) a rozvádět signál do jednotlivých bytů. Existuje několik variant řešení příjmu digitálního signálu prostřednictvím STA.

Mezi nejvhodnější patří:

* Přímý rozvod digitálních kanálů v pásmu UHF

* Kmitočtová konverze z UHF do VHF

* Převod programu z DVB-T na kanál PAL

                      

Možné je také šíření digitálního multiplexu s využitím standardu digitální kabelové televize DVB-C. Toto řešení je však pro individuální použití u STA velmi nákladné a vhodné především pro sítě kabelové televize.  

Přímý rozvod digitálních kanálů v pásmu UHF Přímý rozvod digitálních kanálů v pásmu UHF je systémově čisté a perspektivní řešení U starších společných antén (STA) bude nákladné. Výše nákladů na rekonstrukci závisí hlavně na stáří STA a investicích na obnovu v průběhu užívání.

U domů postavených do roku 1980 se dá předpokládat výměna celého účastnického rozvodu i technologie hlavní stanice.  Kmitočtová konverze z UHF do VHF Kmitočtová konverze z UHF do VHF je výhodná a plnohodnotná alternativa pro starší společné antény použitelné jen do 300 MHz. Mohou zůstat původní účastnické zásuvky, kabely i rozbočovače. Nevýhodou tohoto řešení je, že některé přijímače přijímají pouze multiplexy, jejichž kmitočet nebyl konvertován do jiného televizního kanálu. Účastníci budou muset vybírat z omezeného množství přijímačů dostupných na trhu, které budou schopné funkce v prostředí daného anténního systému.  

Převod na analogové kanály PAL v kmitočtovém pásmu VHF v současné etapě zavádění digitální televize jednoduchý, rychlý ale dražší způsob zpřístupnění televizních programů šířených jen digitálně. Umožňuje zachovat stávající distribuci analogově šířených programů a minimálně narušuje systém. V bytech nejsou set-top-boxy, programy se naladí na televizorech přímo. Nejde o plnohodnotný příjem DVB-T, na účastnické zásuvce není multiplex, ale jen jeden konvertorovaný program. Tato alternativa nemá velkou perspektivu, protože za několik let nebudou na trhu analogové televizní přijímače. Převod na analogové kanály znemožňuje nebo výrazně omezuje možnosti využívání nových funkcí, které DVB-T přináší (informace o pořadech, EPG, DVB titulky, přepínání různých audiokanálů).  

Cenové kalkulace se snažíme stanovovat až po skutečné kontrole STA. Nelze totiž zaručit cenovou hladinu bez znalosti stavu rozvodu. Pro kvalitní šíření DVB-T signálu totiž nejde jen o pouhou úpravu či rekonstrukci hlavní stanice STA. Důležité jsou i ostatní prvky na rozvodu, které sice nemusí nutně blokovat šíření digitálního signálu, ale mohou způsobit degradaci signálu a následně tím vznikají komplikace při vlastním příjmu.

 

Rychlý kontakt
 • Rychlý kontakt

  ADMINISTRATIVNÍ ADRESA:

  T-BAU Bohemia Invest s.r.o.
  ul. Cílová 843/11
  735 42 Těrlicko,
  Česká republika

   Gsm:
   +420 608 250 975

   +420 776 020 039

   E-mail:
   info@t-bau.cz

TOPlist